0286 416 60 90

info@can.bel.tr

0286 416 23 66

İstiklal Mahallesi Atatürk Caddesi No:35 Kat:3-4 Çan/Çanakkale

İKİNCİ BAHAR YAŞAM MERKEZİ, GÜNDÜZ BAKIM EVİ VE KREŞ PROJEMİZ

Ana Sayfa » Genel » İKİNCİ BAHAR YAŞAM MERKEZİ, GÜNDÜZ BAKIM EVİ VE KREŞ PROJEMİZ

İkinci Bahar Yaşam Merkezi – Gündüz Bakım Evi ve Kreş projemiz ile; yaşlılarımızın ve çocuklarımızın birbirlerinin pozitif enerjilerinden faydalanmaları, birbirleri ile yardımlaşmak ve sosyal aktiviteler yaparak verimli zaman geçirmeleri hedeflenmiş; böylece çocuklarımız ve yaşlılarımız birbirleriyle pozitif iletişim kurmuş olacak, verimli zaman geçirip bir şeyler üretecek ve kendilerini önemli hissedeceklerdir.

Aynı anda hem çocuklarımıza hem de yaşlılarımıza hizmet verecek olan projemiz, Türkiye’de ilk olma özelliği taşımaktadır.İngiltere’de “İntergenerational Learning Center” adı ile uygulanan yaşam merkezli projemizde amacımız: çocuklarımız ile yaşlılarımızı bir arada tutarak kuşak farkını ortadan kaldırmak, hayata dair gerekli olan deneyim ve tecrübelerin çocuklarımıza ilk ağızdan verilmesine zemin hazırlamak, huzurlu bir ortam sağlayıp gerek yaşlılarımızı gerekse de çocuklarımızı hayatta daha verimli kılabilecek aktivite alanları yaratarak zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı verebilmektir.

Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği yaşlı vatandaşlarımızın hayat standartlarını iyileştirerek daha sosyal olmalarını sağlamak gayesi ile hareket ediyor; ilgi alanlarını genişleterek yeni çevre edinmelerini kolaylaştırmak istiyoruz.

Yaşı tutmadığı için ana okuluna gidemeyen çocuklarımızın ihtiyaçlarının güvenle giderilebileceği ortamı sağlayarak hem çocuklarımıza hem çalışan anne babalarımıza destek olacağız.

Projemiz kapsamında ilçemizde bulunan kreşlere alım kontenjanlarından dolayı kayıt olamayan çocuklarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi adına atacağımız bu adım ile aynı zamanda maddi durumundan dolayı özel kreşe kayıt yaptıramayan çocuklarımıza ve ailelerimize de yardımcı olacağız.

Projemiz ile aynı zamanda çalışan annelerimizin çocuklarını güvenle bırakabilecekleri ortam sağlayacak; çalışma hayatlarına gönül rahatlığıyla devam etmelerini sağlamış olacağız.

Gündüz Bakım Evi Ve Kreş Projemizi Tanıyalım

0-36 ay çocuklarımız için; uyku odası, emekleme odası, alt değiştirme odası, emzirme odası ve her çocuğumuza ait ihtiyaç dolabı ve yiyeceklerinin hijyenik ortamda hazırlanabilmesi için ayrı mutfak tesis edilecektir.

36-48 ay ve 48-60 ay çocuklarımız için; uyku odaları, oyun odaları, etkinlik sınıfları, resim ve müzik atölyeleri, avluda hobi bahçeleri, spor alanları ve mutfak tesis edilecektir.

WhatsApp WhatsApp Hattı