0286 416 60 90

info@can.bel.tr

0286 416 23 66

İstiklal Mahallesi Atatürk Caddesi No:35 Kat:3-4 Çan/Çanakkale

CESARETİNİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’DEN ALAN MİLLETİMİZİN ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

Ana Sayfa » Genel » CESARETİNİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’DEN ALAN MİLLETİMİZİN ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

Ruhunu Kuvay-i Milliye Güçlerinden, Kararlılığını Bağımsızlık Savaşı Verenlerden Birliğini Anadolu’da destan yaratan atalarımızdan Cesaretini Mustafa Kemal Atatürk’den alan tüm Atatürkçülerin ve milletimizin ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN.

 

Gelibolu topraklarında kazanılan zaferin yarattığı yüksek motivasyon, Havza ve Amasya Genelgeleriyle ulaşılan bilinç, Erzurum ve Sivas Kongreleriyle oluşturulan topyekün direniş ve Gazi Meclisin sevk ve idaresiyle kurulan ve yönetilen ordumuzun ve milletimizin kazandığı zaferin 99. yıldönümündeyiz.

Emperyalizme direnişin önemli ve özel günü olan 30 Ağustos, yokluk ve güçlük içinde kalsa dahi bir milletin birlik ve beraberlikle, azim ve inançla, eşsiz bir liderin yönetiminde ne gibi harikalar yaratabileceğini göstermesi bakımından anlamlıdır.

 

Mustafa Kemal, Samsun’a çıkışıyla başlattığı kurtuluş mücadelesini, 30 Ağustos’ta kesin zaferle sonuçlandırmıştır. Bu zaferle, sadece vatan toprakları düşmandan kurtarılmamış, ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlüğü tüm dünyaya duyurulmuştur.

Ordusuyla tek bir yürek ve yumruk halinde birleşerek gösterdiği cesaret, kahramanlık ve vatan sevgisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yükselişindeki en sağlam yapı taşlarından biridir.

 

30 Ağustos, en olanaksız durumlarda dahi büyük zaferler kazanarak, özgür yaşama kararlılığımızı gösterdiğimiz gündür.

30 ağustos, Türk ulusunun vatanına ve bağımsızlığına yöneltilen tecavüzleri geri çevirdiği bir dönemeçtir.

30 Ağustos, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanının tarihidir.

 

Ulu önderimizin Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” sözleri ile Kurtuluş Savaşında “Ya İstiklal Ya Ölüm” sözleri birbiri ile çok ilişkili ve anlam yüklüdür.

Biliyoruz ki Çanakkale Ruhu, Kurtuluş Savaşı Ruhu ile aynı damardan beslenmektedir. 30 Ağustos Zaferi, 10 Ağustos Anafartalar Zaferi’nin ön sözüdür. Gelibolu topraklarında verilen mücadele Dumlupınar’da, Çiğiltepe’de, İzmir’in dağlarında verilen mücadeleyle aynı azmin ve yüksek özverinin sonucudur.

Bugün Çanakkale topraklarında bulunmanın onurunu yaşayan bizler, her iki ruhu da anlamış olmanın onur ve kıvancı içindeyiz. Onlara layık olmanın arzusu ve çabası ile bundan sonraki çabalarımıza atalarımızın manevi şahsiyetleri huzurunda söz veririz.

Kuva-i Milliye Kahramanlarımız ve Kurtuluş Savaşı destanını yazanlar, emeklerinin, özverilerinin ve canlarının karşılığı demokratik, bağımsız bir cumhuriyet bırakmışlardır. 30 Ağustos; onların özverilerini hatırlama, bu hatıraya sahip çıkma, hatıranın gereğini yapma görevini omuzlarımıza yüklemiştir. Bu sorumlulukla vatanımıza ve cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.

30 Ağustos’un yıldönümü vesilesiyle; Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, gazi meclisimizin o günkü milletvekillerine, kurtuluş savaşımızda yiğitçe direnen kahraman ordumuza, milli direnişin en güzel örneklerini veren Kuvay-i Milliye kahramanlarına şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyoruz.

Onların emanet ettiği bu topraklarda bağımsız yaşamak, muasır medeniyet seviyesine erişmek, daima büyümek ve kalkınmak idealinden, birlik ve beraberlikten, demokrasiden ve cumhuriyetten hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha yineliyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

10 AĞUSTOS’DA ÇANAKKALE’DE KIVILCIM YAKANLARA,

30 AĞUSTOS’DA EGE’DE ZAFER YAZANLARA,

SAYGI VE ŞÜKRANLARIMIZLA SELAM OLSUN.

ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

WhatsApp WhatsApp Hattı