0286 416 60 90

info@can.bel.tr

0286 416 23 66

İstiklal Mahallesi Atatürk Caddesi No:35 Kat:3-4 Çan/Çanakkale

Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ, sporla ilgilenen gençlere yakın ilgi gösteriyor

Ana Sayfa » Genel » Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ, sporla ilgilenen gençlere yakın ilgi gösteriyor

Sokak basketbolundan yüzme yarışlarına, güreşlerden futbol turnuvasına kadar birçok spor branşında yüzlerce sporcuyla güzel etkinliklere ev sahipliği yapan Çan’da Başkan Bülent ÖZ, spora ve sporculara destek olmaya devam ediyor.

“Amatör Spor Kulüpleri Haftası” kapsamında Çan Gençlik ve Spor Müdürlüğünün düzenlediği korteje katılan Belediye Başkanı Bülent ÖZ, Hacı İbrahim Bodur Stadyumunda amatör branşlarının gösterisini protokol üyeleriyle birlikte izledi.

Spor kulüplerine ve sporculara hitap eden Başkan ÖZ, “Biz Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözü ne inanıyoruz. Biz Medeni kentlerin spor yapan kentler olduğuna inanıyoruz. Bir kentin medeniyeti okulla kitapla sanatla ve sporla ölçülür. Ruh beden ve zihin gelişimi için spor Şüphesiz şarttır. İdealimiz, arzumuz spor yapanların sayısının artması ve yapılabilecek Spor çeşitliliğinin fazla olmasıdır. Ne kadar çok haneye spor girerse bu o kadar iyidir

Ne kadar çok kişi sporla meşgul olursa o kent o kadar sağlıklıdır. Spor ile tanışmak profesyonel Sporcular yetiştirmek ve ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmak bizim için büyük bir gururdur.” Diye konuştu.

Belediye olarak spora ve sporculara her zaman destek olacağı dile getiren Başkan Bülent ÖZ, “Çan Belediyesi olarak sağlıklı yaşama ve spora her zaman katkı sunmaya hazırız. Spor yapanların Çan’da sayısını artırmak için üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız. Ben buradan 7’den 70’e herkesi spor yapmaya davet ediyorum. Bu farkındalık yürüyüşüne emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Amatör spor kulüplerine Emek verenlere Çan’da sporu yaşatanlara ve katkı sunanlara teşekkürlerimi şükranlarımı sunuyorum. Sizleri saygı ile sevgi ile selamlıyor, spor dolu günler diliyorum.” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp Hattı