0286 416 60 90

info@can.bel.tr

0286 416 23 66

İstiklal Mahallesi Atatürk Caddesi No:35 Kat:3-4 Çan/Çanakkale

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz Kosova’da Business Forum Prizren’e Katıldı

Ana Sayfa » Genel » Çan Belediye Başkanı Bülent Öz Kosova’da Business Forum Prizren’e Katıldı

Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ, bu yıl Kosova’da 6.sı düzenlenen Business Forum Prizren’e katıldı ve ziyaretler gerçekleştirdi.

Forum kapsamında Prizren Belediye Başkanı Mytahir Haskuka, Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç ve Prizren Üniversitesi Rektörü İsmet Temaj ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Bülent ÖZ, Belediye Başkanları ile yaptığı görüşmede, Çan ilçesi ve Türklerin yoğun yaşadığı Kosova’nın Prizren ve Mamuşa şehirleri ile ilgili ikili istişarelerde bulundu. Bununla birlikte Prizren Devlet Üniversitesi Rektörü ile de gençlerimize yönelik karşılık bilgi alışverişinde bulundu.

Başkan Bülent ÖZ, bu organizasyona katılmasına vesile olan Business Forum Prizren Başkanı Sayın Levent Buş ve Belediye Başkanlarına, Üniversite Rektörüne teşekkürler etti ve misafirperverlikleri adına hazırlanan plaketleri takdim etti.


            Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ, Kosova, Karadağ, Makedonya’dan Bakanlarında katıldığı Business Forum Prizren’de istihdam ve gençlik konulu panele konuşmacı olarak katılarak, gençlerimize yönelik düşüncelerini ve Çan’da gerçekleştirilen ve yapılması planlanan projeleri Prizren’de ki soydaşlarımızla paylaştı. Öncesinde de Türk Milletvekilleri, Müfera Şinik ve Fikrim Damka ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

BAŞKAN BÜLENT ÖZ, TARİHİ YERLERİ ZİYARET ETTİ

Başkan Bülent ÖZ, Osmanlı ve Türk Kültürümüzün izlerinin hala var olduğu ve yaşatıldığının izlerini görmenin mümkün olduğu Kosova’da, Business Forum Prizren kapsamında ziyaret ve görüşmelerinilerini tamamladıktan sonra; Prizren’de Tarihi Sinan Paşa Camii, Türk Hamamı ve Osmanlı Hamamı’nı ziyaret etti.

Sonrasında yine Kosava’nın Başkenti Priştine’de, Birinci Kosova Savaşı’ndan sonra savaş meydanını gezerken hançerlenerek şehit edilen, tarihe Osmanlı Devleti’ne Avrupa’nın kapılarını açan ilk padişah olarak geçen Sultan I. Murad Hüdavendigar’ın iç organlarının gömüldüğü türbesini ziyaret ederek dua etti.

WhatsApp WhatsApp Hattı