0286 416 60 90

info@can.bel.tr

0286 416 23 66

İstiklal Mahallesi Atatürk Caddesi No:35 Kat:3-4 Çan/Çanakkale

BİLGİLENDİRME

Ana Sayfa » Duyurular » BİLGİLENDİRME

BİLGİLENDİRME

İlçemiz İstiklâl Mahallesi Atatürk Caddesi altyapı çalışmaları Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, üst yapı çalışmaları Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz tarafından yürütülmekte olup söz konusu bölgede uzun yıllar altyapı çalışması yapılmadığından ekiplerimiz çalışmalarını hassas ve dikkatli bir şekilde devam etmektedir.
YAĞMUR VE KANALİZASYON HATTINI AYIRIYORUZ.
Çalışmaların yürütüldüğü bölgede uzun yıllar yağmur suyu hattı ile kanalizasyon hattının ayrı olmaması sebebiyle yaşanan sorunlarının giderilmesi ve ihtiyaçların karşılanması için yağmur hattı ile kanalizasyon hattını ayırıyoruz.
Böylece iki farklı hatta dönüştürerek oluşabilecek lagar/kanalizasyon kokuları ile yoğun yağışlarda yaşanabilecek su baskınlarının önüne geçmeyi hedefliyoruz.
BACA VE VANA SİSTEMİ
Ayrıca “baca sistemi” yöntemi ile kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının kontrol ve müdahale noktalarını oluşturuyor; “vana sistemi” yöntemi ile de su kesintisi yaşanan bölgenin geniş alanlara yayılmasını engellemek ve sorunu bölgesel alanda gidermeyi böylelikle sağlamaya yönelik vatandaşlarımızın mağduriyetini azaltmayı amaçlıyoruz.
WhatsApp WhatsApp Hattı